• Anasayfa
  • Hizmetlerimiz
  • Antrepo

Antrepo

İzmir Gümrük Müdürlüğü’ne bağlı A Tipi Genel Antrepo ‘muz; 2004 yılı Kasım ayı itibari ile hizmet vermeye başlamıştır. Sakaoğlu Antrepo 2004 yılından itibaren sektörde antrepo ve lojistik ihtiyaçlarına da cevap vermek için yatırıma yönelmiş, İzmir Kemalpaşa’da kurulan lojistik üssü ve kardeş firma Balcıoğlu Kara ve Deniz Taşımacılığıtarafından yürütülen UND/Kapsamlı Gümrük teminatlı tır filosu ve son teknoloji ürünü ekipmanlarla donatılmış antreposuyla özellikle paketleme malzemelerinin taşınması, elleçlenmesi, istiflenmesi ve gümrüklenmesi konusunda total bir hizmet seviyesine ulaşmıştır. Türkiye’nin en büyük paketleme firmalarına hizmet veren Sakaoğlu, çalıştığı firmaların profesyonellik seviyesine cevap verebilmek için sürekli öğrenme ve gelişme modelini benimsemiş, bilgi ve donanım açısından yatırımlarını sürdürmeye devam etmiştir. Bugün Sakaoğlu Antrepo’da sunduğumuz hizmetler dış ticaret firmalarının liman ve gümrükleme sürecinde karşılaştığı ciddi sorunları gidermekte ve maliyet etkinliğinde kilit rol oynamaktadır.

Özellikle son on yılda gelişen ve değişen lojistik anlayışına uyum sağlamayı başaran Sakaoğlu, çağdaş lojistik yönetiminin tüm özelliklerini özümsemiş; insan sağlığına ve doğaya dost bir lojistik üs niteliğindeki depolama merkezinde, ekonomik güvenli ve endüstriyel standartlara uygun depolama alternatifleri sunmaya devam etmektedir. Kurulduğu yıldan beri 450 ye yakın firma ile çalışmış olan, 5,000 m2 kapalı alan, 5,000 m2 açık alan ve 16,000 m2konteynır ve tır parkına sahip Sakaoğlu Antrepo ’da;

- Aynı anda 6 adet treylerin yanaşabildiği rampa,
- Dumana, harekete duyarlı alarm ve yangın sistemi,
- Online jeneratör sistemi,
- Antrepo içerisinde (kapalı alan) kullanılmak üzere; havayı kirletmeyen elektrik şarjlı / akülü ve antrepo
  dışarısında kullanılmak üzere (açık alanlar) dizel yakıtlı forkliftleri,
- Bobin tutma ataşmanlı 2 adet, çeşitli çatallara sahip 2 adet ve 8 tonluk boş konteynır elleçlemeforkliftleri,
- Çeşitli istatistiklere ulaşabilmek amacıyla hammadde, yardımcı madde, ürün takip sistemine bağlı barkod yazılımı sistemi,
- Kapalı ve açık alanlardaki tüm noktaları gözetleyen ve kaydeden gelişmiş kamera sistemleri
- Kuş kovalama, haşere v.b. zararlılara karşı sürekli etkin koruma sistemi

mevcuttur.Sakaoğlu Antrepo çalışanlarını, idari personelin dışında ‘teknik ekip’ oluşturur. Teknik ekip; yükleme ve boşaltma, yangın türlerine göre müdahale eğitimlerinden geçmiş kadrolar ve sertifikalı forklift operatörleridir.

Müşteri odaklı çözümler sunmayı görev edinen Sakaoğlu Antrepo; ürün çeşitliliği bakımından gıda ambalaj malzemeleri depolaması dolayısıyla; konusunda son derece steril bir ortam sunmaktadır. Yanıcı, parlayıcı, patlayıcı, koku üreten ve toz barındıran ürünler için depolama hizmeti vermemektedir. Örnek olarak 2,5 -3 m üzerindeki tekstil ürünleri tahmil ve tahliyesinde, tekstil ruloları için yapılmış olan özel aparatları kullanmaktadır. Uzun dönem depolama yapmak isteyen müşterilerimiz için ayrıca; gümrükleme sisteminden bağımsız olarak da çalışabilen, üretim ve stok takibi barkod okunarak otomatik olarak yapılmakta, ambar içerisindeki konumları on-line sistemimize işlenmektedir.

Altın Gümrük Müşavirliği & Sakaoğlu Antrepo © 2013. Tüm hakları saklıdır.

design ayrıntı

422 12 48